هدیه صلوات

فیش‌ها

تا کنون 343 فیش ثبت شده است

آخرین فیش‌هاجستجو معرفی اپلیکیشن هدیه صلوات

انتخاب موضوع

آیات و احادیث «سنت استدراج، امهال و املاء»

❤️ أمیرالمؤمنین علیه السلام

وَ لَئِنْ أَمْهَلَ اللهُ‏ الظَّالِمَ فَلَنْ يَفُوتَ أَخْذُهُ وَ هُوَ لَهُ بِالْمِرْصَادِ عَلَىٰ مَجَازِ طَرِيقِهِ وَ بِمَوْضِعِ الشَّجَا مِنْ مَسَاغِ رِيقِه‏ِ.

🔷 امام علی علیه السلام

ممکن است خدا ستمگر را مهلت دهد ولی هرگز او را بی‌کیفر رها نمی‌کند، وی بر سر راه ستمگر کمین کرده و هچون استخوانی که در گلو گیر کند راه را بر او می‌بنند.


ادامه ـ 334

❤️ الإمام الصادق علیه السلام

قَالَ اللهُ عَزَّ وَ جَلَّ لَوْ لَا أَنْ يَجِدَ عَبْدِيَ الْمُؤْمِنُ فِي قَلْبِهِ لَعَصَّبْتُ رَأْسَ الْكَافِرِ بِعِصَابَةِ حَدِيدٍ لَا يُصَدَّعُ رَأْسُهُ أَبَداً.

🔷 امام صادق علیه السلام

خداوند عزّوجلّ فرموده است: اگر بندۀ مؤمن من به دل نمی‌گرفت، هر آینه سر کافر را دستاری آهنی می‌بستم تا هرگز سر درد نگیرد.


ادامه ـ 333

❤️ الله عز و جل

وَ لَوْلَا أَن يَكُونَ النَّاسُ أُمَّةً وَاحِدَةً لَّجَعَلْنَا لِمَن يَكْفُرُ بِالرَّحْمَٰنِ لِبُيُوتِهِمْ سُقُفًا مِّن فِضَّةٍ وَ مَعَارِجَ عَلَيْهَا يَظْهَرُونَ ‎﴿٣٣﴾‏ وَ لِبُيُوتِهِمْ أَبْوَابًا وَ سُرُرًا عَلَيْهَا يَتَّكِئُونَ ‎﴿٣٤﴾ وَ زُخْرُفًا ۚ وَ إِن كُلُّ ذَٰلِكَ لَمَّا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا ۚ وَ الْآخِرَةُ عِندَ رَبِّكَ لِلْمُتَّقِينَ ‎﴿٣٥﴾‏

🔷 خداوند متعال

و اگر [بهره مندی کفار از انواع نعمت های مادی و تهیدستی مؤمنان، سبب] این نبود که همه مردم [به خاطر ضعف ایمان و ناآگاه بودن به حقایق] بر محور کفر امتی واحد شوند، ما برای خانه های کافران به [خدای] رحمان سقف هایی از نقره قرار می دادیم و نردبان هایی که با آن بر بالای خانه ها برآیند. (33) و برای خانه هایشان [نیز] درها و تخت هایی [از نقره می ساختیم] که بر آن تکیه زنند، (34) و [برای خانه ها و زندگی آنان] زر و زیور [قرار می دادیم]، ولی همه این ها جز کالای اندک زندگی دنیا نیست، و آخرت نزد پروردگارت برای پرهیزکاران است. (35)


ادامه ـ 332

❤️ الله عز و جل

وَ لَا تَحْسَبَنَّ اللهَ غَافِلًا عَمَّا يَعْمَلُ الظَّالِمُونَ ۚ إِنَّمَا يُؤَخِّرُهُمْ لِيَوْمٍ تَشْخَصُ فِيهِ الْأَبْصَارُ ﴿۴۲﴾

🔷 خداوند متعال

و خدا را از آنچه ستمکاران انجام می دهند، بی خبر مپندار؛ مسلماً [کیفر] آنان را برای روزی که چشم ها در آن خیره می شود، به تأخیر می اندازد.


ادامه ـ 198

❤️ الله عز و جل

فَذَرْهُمْ يَخُوضُوا وَ يَلْعَبُوا حَتَّىٰ يُلَاقُوا يَوْمَهُمُ الَّذِي يُوعَدُونَ ﴿۸۳﴾

🔷 خداوند متعال

آنان را واگذار تا [در گفتار و کردار باطل] فرو روند و [با کالای بی ارزش دنیا] سرگرم بازی شوند تا آن روزشان را که وعده داده می شوند دیدار کنند.


ادامه ـ 27

❤️ الله عز و جل

وَ لَا تَمُدَّنَّ عَيْنَيْكَ إِلَىٰ مَا مَتَّعْنَا بِهِ أَزْوَاجًا مِّنْهُمْ زَهْرَةَ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا لِنَفْتِنَهُمْ فِيهِ ۚ وَ رِزْقُ رَبِّكَ خَيْرٌ وَ أَبْقَىٰ ﴿۱۳۱﴾

🔷 خداوند متعال

و هرگز چشم خود را به نعمتهای مادی كه به گروه‌هايی از آنها داده‌ايم ميفكن كه اينها شكوفه‏ های زندگی دنياست و برای آنست كه آنان را با آن بيازمائيم و روزی پروردگارت بهتر و و پایدارتر است.


ادامه ـ 5

فیش‌ها

تا کنون 343 فیش ثبت شده است

آخرین فیش‌هاجستجو معرفی اپلیکیشن هدیه صلوات

انتخاب موضوع